Враження про навчання у Школі тренерів НУШ

Меркотан Лариса Іванівна з Гриневич Лілією Михайлівною

Школа тренерів НУШ — одна з найкращих подій у моєму професійному житті. Хоча був певний досвід: приміром, навчання компетентностям у нашій школі практикується понад 20 років, бо працюємо за системою Ельконіна-Давидова.

Та в кожного досвідченого вчителя колись настає «ефект стелі»: здається, далі рости немає куди.

Школа тренерів пробила цю перепону і відкрила ще цілий всесвіт можливостей. Як вчитель і заступник директора з навчально-виховної роботи я переглянула погляди на гру (це потужний інструмент), на інтегроване навчання.

Сучасне навчання — через реальну діяльність, а не за малюнками. Скажімо, рахувати каштани на природі значно ефективніше, ніж лічити палички в класі. Новий учень живе ніби за цитатою Черчилля: «Люблю вчитися, але не люблю, коли вчать». Тож вчитель має так організувати шкільне життя, щоб дитина робила власні висновки.

Меркотан Лариса Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, тренер НУШ

Дата останньої зміни 26 Березня 2024