Школа чекає першокласників

Сьогодні сучасне суспільство кидає виклик школі, випробовуючи її на конкурентоспроможність. Демографічна ситуація у країні спонукає освітні заклади до мобільності у впровадженні інновацій та до покращення освітніх послуг з метою збереження учнівського контингенту. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 на сьогодні є лідером у наданні таких освітніх послуг у своєму мікрорайоні, адже створила умови для реалізації трьох освітніх систем у початковій ланці:

- Традиційне навчання
- Розвивальне навчання
- Педагогічна технологія «Росток»

Слід зауважити, усі три програми затверджені Міністерством освіти і науки, їх реалізація забезпечує виконання Державного стандарту освіти.

Розвивальне навчання за системою Д.Б.Ельконіна-В.В.Давидова

З 1995 у школі щороку набирається клас, який працює за системою розвивального навчання Д.Б.Ельконіна-В.В.Давидова, пріоритетними завданнями якого є:

- формування учня, здатного до саморозвитку, учня, який уміє учитись;

- формування в учнів творчого теоретичного мислення;

- вплив на особистісний розвиток дітей через успішне об’єднання навчання з вихованням.

Тому більше уваги у розвивальному навчанні надається проблемному методу навчання, мотивації навчання, створенню ситуацій, які вимагають групової взаємодії, роботі у парах,самостійного вирішення проблем. Дещо відмінним шляхом формуються математичні поняття,зокрема, на основі величин, але це дає змогу дітям вже у 4-ому класі вільно виконувати дії з десятковими дробами, відсотками, знаходити об’єми циліндра тощо.

Розвивальне навчання забезпечується окремими підручниками з мови та математики.

Педагогічна технологія «Росток»

Новим у наданні освітніх послуг стало введення у практику початкової школи програми науково-педагогічного проекту «Росток». За цією програмою успішно працює чотири класи. Проект є вдалим поєднанням традиційного змісту освіти з принципами розвивального навчання та відповідає усім вимогам сучасної інновації: має хороше дидактичне забезпечення ( зошити , підручники, які батькам потрібно придбати), передбачає цікавий зміст уроків та сучасні методи подачі матеріалу. Зокрема, діяльнісний підхід до навчання (знання здобуваються у власній практичній діяльності учня). У 1-ому класі за програмою «Росток» учні працюють:

- з математики ( набір з 5-ти зошитів), яка передбачає складніший матеріал, логічне навантаження, розв’язування задач за моделями, новий підхід до формування поняття числа, широке використання алгоритмів математичних дій;

- з навколишнього світу ( набір з 4-ох зошитів), робота має екологічне спрямування, поглиблений навчальний матеріал з природознавства.

Але найвагомішим чинником якісної початкової освіти у школі є , безумовно, потужний та високопрофесійний колектив вчителів, які забезпечують високий рівень викладання як і за традиційною програмою, так і за програмами розвивального напрямку. Так у школі успішно створюються та реалізуються цікаві навчально-виховні проекти, впроваджуються принципи гуманної педагогіки Ш.Амонашвілі, використовуються мультимедійні засоби навчання на уроках, працює перша в області шахова школа, у якій навчаються і першокласники.

Вибір за батьками. Школа №18 є загальноосвітньою , тому умови вступу у перший клас не передбачають якогось відбору дітей, тестування тощо. Ми раді усім. Але чекаємо на свідомий вибір батьків. Що більше пасує Вашому уявленню про розвиток власної дитини? Чітке та зрозуміле навчання за традиційною системою? Новий математичний матеріал та несподівані завдання та неочікувані питання Ваших дітей у розвивальній системі? Логічне навантаження математики , поглиблений природничий матеріал програми «Росток»? Ми до Ваших послуг. Завітайте у нашу гостинну школу.

Заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ№18 Л.Меркотан

Дата останньої зміни 20 Жовтня 2017